iPad v podnikání

IT CentrumŠkálovatelné řešení


Firmy mají různé možnosti jak implementovat iPad do jejich prostředí, ať už jsou zařízení vlastněna firmou, zaměstnanci nebo se jedná o kombinaci. Ať už implementujete jen pár zařízení nebo desítky a stovky, uživatelé vždy ocení jednoduché nastavení a použitelnost iPadu.Integrujte

iPad je možné integrovat do Vaší stávající infrastruktury díky vestavěné podpoře pro klíčové firemní technologie. S iPadem máte přístup k emailu, kalendáři a kontaktům přes Exhange ActiveSync nebo přes otevřené standardy jako IMAP, kalendářové servery a CardDAV.

Podpora Microsoft Exchange ActiveSync Ostatní servery
iPad je schopný se přímo připojit k firemním serverům jako např. Microsoft Exchange a Lotus Domino přes Exchange ActiveSync. To uživatelům umožňuje mít neustálý přístup k emailu, kalendáři, událostem, kontaktům a úkolům. IT oddělení může vzdáleně nastavit heslo nebo zařízení vymazat, pokud je iPad ztracen nebo ukraden. iPad také podporuje standardní servery pro emaily, kalendář a kontakty. IMAP servery umožňují uživatelům synchronizovat emaily a poznámky. Kalendářové servery poskytují podporu pro iCal server, zatímco díky CardDAV a LDAP mohou uživatelé přistupovat k firemním kontaktům.
Firemní Wi-Fi Virtual Private Networks (VPN)
Přistupování k firemním Wi-Fi sítím je s iPadem jednoduché a to díky podpoře WPA2 Enterprise a 802.11X autentizaci. Funkce jako automatické přihlášení k Wi-Fi nebo trvalé připojení k Wi-Fi uživatelům usnadní práci s připojováním k podnikovým sítím. S iPadem se můžete jednoduše připojit k firemnímu VPN serveru. Díky tomu uživatelé mohou přistupovat k interním firemním informacím. S vestavěnou VPN podporou a dalšími aplikacemi v obchodě App Store je připojení k VPN snadné a rychlé. Služba VPN On Demand používá ověření certifikátů, aby připojení bylo bezpečné.

Nastavujte

Aktivace zařízení a nastavení základních funkcí jsou prvními kroky k zavedení iPadu do firmy. Jsou zde různé cesty, jak toto prvotní nastavení udělat. Ať už se rozhodnete zařízení nastavovat centrálně nebo to svěříte do rukou uživatelů.

Bez nutnosti připojení k počítači iCloud
iOS umožňuje uživatelům bezdrátovou aktivaci a nastavení zařízení i bez nutnosti připojení k počítači. Uživatelé také mohou stahovat iOS aktualizace přímo na iPadu a zálohovat iPad do iCloudu. iCloud účet si každý uživatel nastavuje sám. V iCloudu lze uchovávat hudbu, fotky, aplikace, emaily, dokumenty a další a synchronizovat je mezi všemi zařízeními. iCloud ukládá a posílá obsah v zašifrovaném formátu. V závislosti na Vašem firemním nastavení můžete některé iCloud funkce omezit nebo úplně vypnout přes konfigurační profil.
Apple ID
Apple ID je účet, který se používá k identifikaci při přístupu k Apple službám jako je App Store, iCloud, FaceTime a iMessage. Uživatelé si mohou Apple ID sami zvolit, ale lze ho využívat i k firemním účelům.

Konfigurujte

Uživatelé mohou jednoduše instalovat firemní profily a nastavení pro přístup k podnikovým systémům. IT oddělení může využít Mobile Device Management systém k bezdrátovému zaslání nových nastavení.

Manuální nastavení Hromadné nastavení
Uživatelé mohou ručně zadávat specifická nastavení nebo si nainstalovat konfigurační profil a nechat zařízení nastavit a aktualizovat automaticky. S jednoduchými instrukcemi budou schopní iPad používat prakticky okamžitě. OS X Server a MDM servery třetích stran mohou bezdrátově iPad nastavit a aktualizovat, hlídat podniková pravidla nebo ho dokonce zamknout a smazat. Konfigurační profily zajišťují, že na iPadech je nejnovější nastavení a IT oddělení tak může jednoduše distribuovat certifikáty a jiná technická nastavení.
Kontrolovaná distribuce
Aplikace Apple Configurator pro systém OS X umožňuje připravit, kontrolovat a přidávat zařízení do skupin. Díky tomu IT oddělení může měnit nastavení pro konkrétní skupiny uživatelů.

Spravujte

IT oddělení může organizovat různé aktivity, aby podpořila životní cyklus zařízení. iPady lze vzdáleně nastavovat; distribuovat a instalovat centrálně spravované aplikace a hlídat dodržování podnikových pravidel na iPadu.

Správa aplikací Vzdálený zámek a vymazání
Mnoho MDM řešení poskytuje distribuci aplikací ihned po prvním spuštění. To IT oddělením umožňuje zasílat uživatelům notifikace o nových verzích aplikací. Tímto se aplikace stane „kontrolovanou“. Kontrolované aplikace a jejich data mohou být kdykoli ze zařízení IT oddělením smazány bez toho aniž by ovlivnily „nekontrolované“ aplikace. Pokud je zařízení ztraceno, administrátor ho může na dálku zamknout (aniž by ho vymazal). Pokud je iPad potřeba vymazat, tak je možné zrušit vazbu na MDM server. Tím se na iPadu smažou veškerá firemní data a nastavení, které MDM server spravoval. V případě nutnosti smazání veškerého obsahu, je také možné zařízení kompletně vymazat.
Dotazování Správa zařízení
MDM servery také umožňují dotázat se na různé informace, které jsou na zařízení uloženy, aby bylo jisté, že se dodržují všechny firemní předpisy. Aplikace Apple Configurator může být použita ke správě zařízení se systémem iOS 5 a novějším.