iPad v podnikání

IT Centrum

Systém připravený k okamžité implementaci

Díky ucelenému přístupu k zabezpečení, škálovatelným možnostem zavedení, možnostem správy zařízení a skvělým aplikacím, máte prakticky všechno, co potřebujete k zavedení iOS zařízení v jakémkoli pracovním prostředí.

Přečtěte si, co přináší byznys zákazníkům iOS.

Důkladné zabezpečení

iOS obsahuje komplexní zabezpečení, které chrání nejen firemní data ale i osobní. Ze zabezpečení napříč zařízením tedy benefitují všichni - IT oddělení i uživatelé. Hardwarové a firmwarové vlastnosti zajišťují ochranu před malwarem a viry, zatímco iOS umožňuje uživatelům bezpečně přistupovat k citlivým informacím.

Zabezpečení bez kompromisů

Vrstvy zabezpečení v iOS poskytují vysokou úroveň zabezpečení, aniž by omezovaly uživatelský zážitek při používání zařízení. Mnoho bezpečnostních funkcí je zapnutých automaticky, takže není potřeba je nastavovat. Ostatní jsou v systému zavedené a stačí je nastavit. Např. 256-bitové hardwarové AES šifrování je zapnuté vždy. Ochrana dat je zajištěna okamžitě po nastavení přístupového kódu. Navíc díky Touch ID v iPhone 5s je bezpečnost posunuta na další úroveň.

Ochrana firemních dat


Správa iOS aplikací a účtů přes Mobile Device Managemet (MDM) řešení pomáhá IT oddělením spravovat firemní informace bez toho, aniž by museli zasahovat do osobních dat. Specifická VPN pro konkrétní aplikace umožňuje oddělit pracovní email a dokumenty od osobních. Pokud např. zaměstnanec potřebuje otevřít a editovat interní přílohu v emailu může ji otevřít pouze v aplikacích, které nadefinuje IT oddělení. Jakmile je aplikace vybrána a spuštěna, uživatel je autentifikován přes VPN a je vytvořeno zabezpečené připojení pouze pro tuto konkrétní aplikaci.

Inteligentní kontrola. Svoboda k práci.

Stejné funkce, které hlídají firemní data také fungují pro ty osobní. IT oddělení může hlídat firemní informace v konkrétních, schválený aplikacích bez toho, aniž by uživatel musel složitě přemýšlet o rozdělení osobního a pracovního prostředí. S propracovanou kontrolou, kterou iOS nabízí, může IT oddělení bezpečně hlídat firemní data a uživatelé se mohou v klidu soustředit na svou práci.

Kompletní správa

iOS poskytuje všechny nástroje a technologie potřebné pro kontrolu každého aspektu iPhonu a iPadu - od přidání zařízení do Vaší podnikové sítě, přes konfiguraci nastavení k přístupu k firemním datům, po instalaci a správu aplikací.

Silný. Flexibilní. Nenápadný.

Díky iOS a vestavěným funkcím pro MDM řešení, může IT jednoduše implementovat velké množství iOS zařízení velice snadno a efektivně. Uživatelé mohou využít firemní aplikace a jejich obsah bez zbytečných restrikcí a omezení.

IT může také využít MDM řešení pro organizaci řady aktivit nad rámec základních nastavení. Mohou na iOS zařízení vzdáleně posílat nová nastavení, nastavovat zabezpečení a blokovat nebo vymazat obsah zařízení, pokud je ztraceno.

Jednoduché nastavení

iOS velice usnadňuje prvotní nastavení, takže zprovoznit iPhone nebo iPad po vybalení z krabice, je pro zaměstnance velice jednoduché.

Mohou své zařízení aktivovat, nakonfigurovat základní nastavení, připojit se k firemním službám jako je Microsoft Exchange, a začít pracovat ihned - to vše bez nutnosti pomoci z IT oddělení.

Úvodní asistent pomůže s přizpůsobením zařízení a nastavením osobních preferencí jako je jazyk, lokace, iCloud, nebo služba Find My iPhone. Díky iOS mohou Vaši zaměstnanci přizpůsobit svá zařízení tak, aby vyhovovala jejich způsob práce.

Nové funkce v iOS poskytují ještě větší zabezpečení, pokud je iOS zařízení ztraceno nebo ukradeno. Vypnutí služby Find My iPhone nebo vymazání zařízení, vyžaduje zadání Apple ID a hesla. Díky Find My iPhone můžete na iPhonu nebo iPadu nechat zobrazit zprávu, i potom co je zařízení smazáno. Navíc je Apple ID a heslo vyžadováno i v případě, že někdo chce zařízení znovu aktivovat.

Škálovatelné řešení

Bezproblémové nastavení

Od deseti zařízení po desítky tisíc, vlastněné firmou nebo zaměstnanci, zavádění iPhonu nebo iPadu do Vaší firmy je pro IT oddělení až neuvěřitelně jednoduché. Díky MDM řešením mohou uživatelé nastavit svá zařízení pouhou návštěvou webové stránky, ze které si stáhnou instalační profil. Jakmile je toto nastavení stažené, emaily, aplikace, a další se stáhnou a nastaví automaticky. Žádné další nastavení není nutné. Uživatelé si mohou zvolit jaké funkce chtějí nebo nechtějí používat a díky MDM může IT oddělení spravovat, co je potřeba.

Rychlé dodání obsahu

Jakmile jsou zařízení nasazena do firemního prostředí, uživatelé si mohou stáhnout další aplikace a obsah z Vašeho webového portálu nebo jim toto všechno může být na zařízení nainstalováno vzdáleně přes MDM. iOS aktualizace, aplikace a další obsah může být také ukládán lokálně pomocí tzv. Caching Serveru 2 v OS X Mavericks. Uživatelé tedy pak nemusí stahovat aktualizace zvlášť z Internetu, ale stáhnout si je přímo z Vašeho serveru na síti.

Aplikace pro každý byznys

V obchodě App Store můžete nalézt tisíce byznys aplikací, takže není problém najít tu, která bude splňovat Vaše požadavky. Navíc aplikacemi v App Store to nekončí. K dispozici jsou totiž různé typy aplikací. Jednak ty v App Store, dále pak vyvinuté vnitropodnikově a pak také ty vyvinuté na míru Vašim potřebám vývojáři. Žádná jiná mobilní platforma nemá tolik možností.

Nechte starosti s technologiemi na CHG-MERIDIAN a věnujte se důležitějším věcem!

Využijte operativního pronájmu! Přečtěte si více...